STREFA KLIENTA – PRZYDATNE LINKI – STARA

Jeśli masz własną firmę, ale gubisz się w kwestiach formalnych związanych z jej prowadzeniem, usługa obsługi księgowej przez Biuro Rachunkowe jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu poczujesz się spokojny o własne interesy i uzyskasz pewność, że wszystkie rozliczenia prowadzone są w sposób należyty. Niezmiernie istotne jest też to, że dzięki wsparciu Biura Rachunkowego możesz zaoszczędzić pieniądze kierując się wskazówkami doświadczonych profesjonalistów. Ponadto otrzymasz dokładne terminy, których musisz dotrzymać uiszczając opłaty – na przykład tytułem podatków czy składek ubezpieczeniowych. Dzięki temu z kolei ograniczysz niepotrzebne wydatki związane z odsetkami tytułem nieterminowych opłat.

 

Co zyskam dzięki współpracy z Biurem Rachunkowym?

Na pewno zyskujesz spokój i pewność, że wszystkie kwestie rozliczeniowo – rachunkowe prowadzone są w sposób zgodny z najbardziej aktualnym prawem podatkowym i z Twoim najlepszym interesem. Jeśli wydaje Ci się to zbędnym wydatkiem, pomyśl ile mógłbyś stracić myląc się przy rozliczeniach. Spokojna głowa warta jest inwestycji w stałą obsługę księgową przez Biuro Rachunkowe.

Strefa klienta

Czym zajmuje się Biuro Rachunkowe?

Zakres usług oferowanych przez Biura Rachunkowe jest różny i określany indywidualnie w umowach z Klientem. Dzięki wsparciu biura zyskujesz przede wszystkim:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych (lub Ksiąg Przychodów i Rozchodów dla osób prowadzących działalnosć gospodarczą bez kasy fiskalnej) zgodnie z aktualnymi przepisami prawa;
  • ewidencjonowanie przychodów i kosztów firmy;
  • przygotowanie obliczeń dotyczących podatku dochodowego wraz z
   praktycznymi radami jak go obniżyć;
  • rozliczanie wynagrodzeń pracowników oraz przygotowywanie rozliczeń i raportów dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Poza powyższymi wiele Biur Rachunkowych zajmuje się też sporządzaniem rozliczeń statystycznych, prowadzeniem ewidencji środków trwałych, jak również tworzeniem wniosków kredytowych. Często pracownik Biura Rachunkowego może też reprezentować interesy przedsiębiorcy w urzędach czy instytucjach finansowych, co zaoszczędzi jego czas.

Przedsiębiorca może zawsze skorzystać z szerokiego doradztwa z zakresu podatków i zagadnień finansowych. Z tego względu warto, szczególnie będąc początkującym przedsiębiorcą, nawiązać stałą współpracę z Biurem Rachunkowym.